SAÇ EKİMİ NEDİR NASIL UYGULANIR?
Saç ekimi, lokal anestezi ile 6-8 saat süren bir operasyondur. Saç ekiminin ilk aşamasında greftler tecrübeli ekibimiz tarafından toplanır.
Daha sonra toplanan greftleri yerleştirmek için kanal açılır ve son olarak greftlerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir. Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için ağrı ve acı hissedilmez. Saç ekimi sonrasında doktor tarafından verilen ilaçları kullanılması halinde herhangi bir ağrı olmaz. Alanında uzman ve tecrübeli bir ekibin yaptığı saç ekimi operasyonunda greftlerin alındığı bölgelerde seyrelme olmaz. Plastik Cerrahi derneğinin kabul ettiği 1 seansta alınabilecek greft sayısı max 3500-4000 grefttir. Daha fazla grefte ihtiyacı olan hastalarımızın 2. seansları planlanabilir…

SAÇI KAZITMADAN SAÇ EKİMİ YAPILABİLİRMİ?
Tıraşsız Saç Ekim ile tüm saçlarınızı tıraş etmeden saç ekimi yaptırmak mümkündür. Tıraşsız DHI adı verilen bu yöntem, saç ekimi operasyonu sonrasında kısa saçlı gözükmek istemeyen kişiler için geliştirilmiş alternatif bir yöntemdir. İş ve sosyal yaşamlarına kısa sürede ve saçlarını kestirmeden dönmek isteyen kişiler için tıraşsız saç ekimi alternatif çözüm olabilmektedir. Ancak saç açıklığı max 3000-3500 greft ihtiyacı olan adaylara uygulanabilmekte olup sadece donör bölge traş edilerek işlem yapılmaktadır..

DOĞAL SAÇ ÇİZGİSİ NASIL OLMALI?
Özellikle saç ön çizgisi saç ekimi ile yeniden oluşturulacak ise bunun doğal durması son derece önemlidir. Doğal görünümlü saç çizgisinin elde edilebilmek için; Çizgiyi düz bir hattan çok dağınık şekilde kanal açarak planlamak gerekir.İnce ve tekli saç içeren greftler önde yer almalı ve arkaya doğru kalın ve 2-3 saç içeren greftler kullanılmalıdır.. Ayrıca doğrı açıda kanal açılması gerekmektedir.

SAKAL EKİMİ NEDİR?
Yüz bölgesindeki sakalsız bölümlere, saçın arka ve iki yan dediğimiz donör alandan alınan tekli greftlerin sakal alanına cilde tam paralel olarak doğru açılarda açılan kanallara ekilmesi işlemine verilen isimdir. … Sakal ekimi işleminde de saç ekimi uygulamasında olduğu gibi adımlar uygulanır.

SAÇ EKİM FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?
Saç ekimi ameliyathane şartlarında alanında uzman hekim kontrolünde yapılması gereken bir girişimdir. Ekilecek alanın büyüklüğü ve donör bölgenin yeterliliği doğrultusunda 1 ve üzeri operasyon seans sayısı planlanabilir. Ekilecek greft sayısı (seans) Ameliyathane şartlarının sağlanması, deneyimli ekip ve belli tetkikler operasyon ücretini belirler. Detaylı bilgi için +905074846694 den ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

SAÇ EKİMİ İÇİN HANGİ MEVSİM UYGUNDUR?
Fue saç yada sakal ekimi uygun şartlar sağlandığında her mevsim yapılabilir. Ancak yılın sıcak aylarında yoğun güneş, deniz, havuz gibi sosyal aktivitelerden 1 ay uzak kalmanız gerekmektedir. Gerekli koşulları sağlayabilen herkes bu operasyonu yaptırabilir. Detaylı bilgi için 90(507)484 66 94den bize ulaşabilirsiniz.

KİMLER SAÇ EKİMİ YAPTIRABİLİR?
Saç ekimi 22 yaş itibariyle gerekli tetkikler ve kontroller sonrası her yaş da uygulanabilen bir cerrahi girişimdir. 20 li yaşlar ile ileriki yaşlar arasında planlama değişebilmektedir. Detaylı bilgi 90(507)484 66 94den bize ulaşabilirsiniz.

SİGARA KULLANANLAR SAÇ EKİMİ YAPTIRABİLİR Mİ?
Sigara kullanımı saç ekimi operasyonu da dahil tüm cerrahi operasyonlarda olumsuz etkilere sebep olabilir. Saç ekimi operasyonu öncesinde ve sonrasında bir süreliğine sigara kullanılmaması saç ekimi operasyonunun başarılı olması açısından önemlidir.
Operasyonunun başarılı olmasında saç ekim ekibinin tecrübesi, doğru saç ekimi yönteminin uygulanması gibi kriterler etkili olsa da saç ekimi öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar operasyonun başarılı bir şekilde tamamlanması için büyük önem taşımaktadir. Bu sebeple 3 hafta sigaradan uzak kalınması tavsiye edilir.

Copyright 2022
www.clinicizmir.com
Ücretsiz Analiz